top of page

 
Medycyna Manualna
(FRSc)

FDM
(Fascia Distorcion Model)

Osteopatia Funkcjonalna
(FOI)


Manipulacje i Mobilizacje
(klasyczna terapia manualna)
 
Terapia Tkanek Miękkich
(TTM)


Fizjoterapia klasyczna
(kinezyterapia)

Kinesiotaping

Akupunktura
(Master Tung)Fizjoterapia psychosomatycznaTerapia Cranio
Hirudoterapia
 

FRSc - metoda terapeutyczna stworzona przez lek. med. Radosława Składowskiego. Bardzo skuteczna w nietypowych urazach przeciążeniowych. Łączy w sobie elementy akupunktury, akupresury i refleksologii. Dzięki wykorzystaniu specjalnych narzędzi (tj. piny i igły) oddziałujemy na nasz układ nerwowy uwalniając tym samym szereg napięć w mięśniach, stawach i powięziach.

FDM - metoda przypisująca powięzi główną rolę w zaburzeniu pracy mięśni i stawów. Techniki te pozwalają na szybkie efekty lecz sama terapia może wiązać się z nieprzyjemnym odczuciem (ból). Metody te sprawdzają się w trudnych przypadkach i w sporcie np. po ciężkich nietypowych urazach lub na problemy nie reagujące na inne, klasyczne rodzaje terapii. W terapii FDM wykorzystuje się dłonie terapeuty.

FOI - holistyczna metoda diagnozowania pacjenta i terapii. Zakłada ona, że na problem, który powstał w aparacie ruchu (mięśnie, stawy, kręgosłup) organizm człowieka reaguje jako całość - tworzy zmiany i kompensacje także w innych częściach ciała nie dotkniętych urazem. FOI zakłada, że terapii trzeba poddać całe ciało a nie tylko miejsce bólu. Jeśli wyleczymy jedynie miejsce bólowe to problem może do nas za jakiś czas wrócić. Cała terapia jest całkowicie bezbólowa.

Manipulacje - popularnie nazywane przez pacjentów "nastawianiem". Jest to metoda w fizjoterapii, której celem jest odblokowanie, odtworzenie prawidłowego ruchu w stawach np. kręgosłupa. Ruch w stawie jest konieczny dla zdrowia i jest bezpośrednio związany z pracą mięśni i zakresem ruchu.

TTM - autorska metoda łącząca fizjoterapię i terapię manualną. Zakłada, że problemem dającym dolegliwości bólowe są zmiany funkcjonalne mięśni, więzadeł czy powięzi wywołane urazem lub przewlekłym napięciem np. nieprawidłowa pozycja w pracy. Jako zaawansowana forma masażu leczniczego nakierowana jest na pracę nad przyczyną problemu często oddaloną od faktycznego miejsca odczuwania dolegliwości bólowych.

Kinezyterapia - standardowa rehabilitacja polegająca na zmianie błędnych nawyków, poprawie techniki ruchu, wzmocnieniu mięśni i uelastycznieniu taśm anatomicznych. Głównymi elementemi pracy są ćwiczenia funkcjonalne, rozciąganie, rolowanie. Szczególnie skuteczne przy powrocie do sprawności po przebytych urazach i operacjach.

Taping - jest to metoda wspomagająca i podtrzymująca efekty fizjoterapii. Polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, elastycznymi plastrami hipoalergicznymi. Plastry nie posiadają żadnych leków ani czynnych chemicznie substancji. Ich działanie zależy głównie od sposobu naklejenia. Są skuteczne w łagodzeniu bólu i redukcji obrzęków.

Akupunktura -

Fizjoterapia Stresu -

Terapia Czaszkowo Krzyżowa -


 

Terapia pijawką lekarską -

bottom of page